Plupak sp. z o.o.

Kapturki termokurczliwe – jak założyć?

Stosowanie tych produktów to prosty i jednocześnie bardzo skuteczny sposób na zabezpieczenie korków czy kapsli butelek. Pełnią one jednocześnie funkcję dekoracyjną, dlatego cieszą się ogromną popularnością pośród producentów różnego rodzaju napojów. Ty także planujesz używać kapturków termokurczliwych i zastanawiasz się, jak je założyć? W artykule opisujemy sprawdzone sposoby – poznaj je już teraz!

Dlaczego stosowanie kapturków termokurczliwych na butelkach to dobry pomysł?

Najczęściej zakłada się je na szyjki butelek z winem lub nalewką, aby nadać im estetycznego wyglądu. Kapturki termokurczliwe pozwalają bowiem w prosty sposób wyróżnić swoje produkty na tle konkurencji. Dostępne są one w przeróżnych kolorach, a do tego można dowolnie je personalizować poprzez nanoszenie nadruków. Jednak warto ich używać także z innego powodu.

Poprawnie nałożony kapturek termokurczliwy utrudnia dostawanie się powietrza do butelki i jednocześnie wydostawanie się z niej gazów na zewnątrz. Dzięki temu zabezpieczone w ten sposób wino czy nalewka może znacznie dłużej leżakować bez ryzyka utraty smaku oraz aromatu.

Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest ochrona butelki przed nieuprawnionym otwarciem – kapturek trzeba zerwać, aby móc dostać się do korka. Jednocześnie koszulka termokurczliwa na szyjce może służyć do zabezpieczania znaku akcyzowego.

Jak poprawnie założyć kapturek termokurczliwy?

Kluczowe dla poprawności tego procesu jest dokładne nałożenie kapturka na butelkę. Należy upewnić się, że jest równo ułożony i dobrze przylega do powierzchni z każdej strony. W następnym kroku termokurczliwy kapsel należy podgrzać, aby zmniejszył swoją objętość. Dzięki temu perfekcyjnie dopasuje się on do kształtu szyjki i będzie stabilnie się jej trzymać.

W warunkach przemysłowych proces ten jest zautomatyzowany – za jego realizację odpowiadają specjalistyczne maszyny. Jednak są one drogie i ich zakup często jest nieopłacalny dla firm zajmujących się produkcją na niewielką skalę. Na szczęście jest kilka prostych, domowych sposobów na założenie kapturka termokurczliwego.

Domowe metody zakładania kapturka termokurczliwego na butelkę

Najprostszy sposób polega na użyciu opalarki do podgrzania kapturka po jego wcześniejszym założeniu na szyjkę. Pamiętaj, aby unikać zbyt długiego nagrzewania jednego punktu folii termokurczliwej, gdyż łatwo ją przepalić i uszkodzić. Metoda ta jest bardzo szybka, ale wymaga zaopatrzenia się w specjalistyczne narzędzie.

Jeśli chcesz tego uniknąć, możesz m.in.:

  • zanurzyć szyjkę butelki w gorącej wodzie,
  • ogrzać koszulkę termokurczliwą nad płomieniem,
  • skierować na kapturek strumień gorącej pary wodnej.

W Plupak produkujemy wysokiej jakości kapturki termokurczliwe – zamów je już dziś!

Wiesz już, jak prawidłowo zakładać te akcesoria na butelki, dlatego pozostało Ci już tylko zaopatrzyć się w odpowiednią ich ilość. Jeśli zastanawiasz się, gdzie je kupić, zapoznaj się z ofertą firmy Plupak. Produkujemy wytrzymałe i estetyczne kapturki termokurczliwe, wykorzystując najwyższej jakości folię. Składając u nas zamówienie, możesz je spersonalizować, wybierając jeden z wielu kolorów kapsla czy zlecając nam ozdobienie go wskazanym nadrukiem. Gwarantujemy konkurencyjne ceny oraz pełną satysfakcję z jakości produktów – zapraszamy do kontaktu!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *