Plupak sp. z o.o.

Dlaczego warto wybrać etykiety termokurczliwe do oznaczania produktów?

Proces znakowania produktów jest kluczowy z punktu widzenia budowania świadomości o marce oraz wyróżniania jej na tle konkurencji. Zależnie od materiałów, z jakich wykonane są opakowania, można oznaczać je na wiele różnych sposobów. Jednym z dostępnych rozwiązań jest stosowanie etykiet termokurczliwych, które od wielu lat cieszą się wyjątkowo dużą popularnością. Zastanawiasz się, z czego to wynika i dlaczego wybierają je firmy z praktycznie wszystkich branż? W artykule przedstawiamy 3 najważniejsze powody – poznaj je już teraz!

Czym są etykiety termokurczliwe?

Materiały shrink sleeve – gdyż tak również określa się etykiety termokurczliwe – mają postać rękawów wykonanych z folii. Mogą być przeźroczyste lub kolorowe, a do tego wzbogacone nadrukami lub wytłoczeniami. Docięte na wymagany rozmiar są nakładane na opakowanie, a następnie podgrzewane. Tworzywa sztuczne, z których się je wykonuje, po poddaniu ich działaniu wysokiej temperatury zaczynają się kurczyć. W efekcie etykieta termokurczliwa idealnie dopasowuje się do kształtu opakowania produktu i na stałe zachowuje taką formę.

Wiele rodzajów etykiet termokurczliwych do wyboru

Do ważnych zalet materiałów shrink sleeve należy zaliczyć zarówno wyjątkową prostotę ich aplikacji na opakowania wraz z niskimi kosztami produkcji, jak i ich ponadprzeciętną uniwersalność. Etykiety termokurczliwe można bowiem z łatwością dobrać do konkretnych potrzeb. Występują one w formie:

  • rękawów na całe opakowanie lub wybrany jego fragment,
  • zabezpieczającej – pełnią funkcję plomby gwarantującej np. świeżość produktu (jej zerwanie świadczy o to, że opakowanie zostało otwarte),
  • przeznaczonej do multipaków – to niezwykle szybki, tani i prosty sposób na łączenie produktów w promocyjne paczki.

4 powody, dla których warto używać etykiet termokurczliwych do oznaczania opakowań

Wymienione do tej pory zalety tych materiałów to zdecydowanie niejedyne przyczyny ich ogromnej popularności. Warto je stosować również z innych powodów, a 3 najważniejsze z nich to:

  • ponadprzeciętna trwałość,
  • możliwość aplikacji na praktycznie każdym opakowaniu, niezależnie od jego wielkości oraz kształtu,
  • dużo miejsca na informacje o produkcie oraz powiązane z nim grafiki.

1. Ogromna trwałość etykiet termokurczliwych

W porównaniu do innych metod znakowania produktów, materiały shrink sleeve cechują się ponadprzeciętną odpornością na ścieranie. Do tego są niepodatne na działanie wilgoci oraz promieniowania UV. Dzięki temu, opakowanie z etykietą termokurczliwą nawet po latach czy magazynowane w złych warunkach, będzie dobrze się prezentować.

2. Etykiety termokurczliwe można nałożyć na każde opakowanie

Znakowanie opakowań o skomplikowanych kształtach często jest trudne i wiąże się z dużymi nakładami finansowymi. Na tym tle etykieta termokurczliwa jest rozwiązaniem niezwykle ekonomicznym. To materiał tani w produkcji, który do tego wystarczy podgrzać, aby perfekcyjnie dopasował się do produktu niezależnie od jego formy.

3. Etykieta termokurczliwa pozwala w pełni wykorzystać powierzchnię opakowania

Klasyczna etykieta znajduje się tylko na niewielkiej części opakowania, co sprawia, że przestrzeń do oznakowania produktu jest bardzo mała. Stosując odpowiednik termokurczliwy, można wykorzystać nawet całą powierzchnię np. butelki czy pudełka. Umieścisz na niej zarówno grafiki, jak i wszystkie informacje kluczowe dla klienta.

Zacznij znakować opakowania etykietami termokurczliwymi – zamów je w Plupak!

Jeśli do tej pory nie wykorzystywałeś tego rozwiązania do znakowania opakowań swoich produktów, zdecydowanie powinieneś rozważyć taki krok. Wysokiej jakości etykiety termokurczliwe w konkurencyjnej cenie zamówisz w firmie Plupak – skorzystaj z oferty producenta z wieloletnim doświadczeniem. Wykonujemy je z odpowiednio wyselekcjonowanych materiałów i świadczymy usługi, w ramach których możemy w szerokim zakresie personalizować shrink sleeve. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać szczegółowe informacje oraz złożyć zamówienie – niezależnie od wielkości gwarantujemy sprawną jego realizację!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *