Plupak sp. z o.o.

O nas

Plupak Sp. z o.o., z siedzibą w Puszczykowie, jest renomowanym producentem kapturków, etykiet i plomb termokurczliwych. Firma rozpoczęła swoją działalność 25 lat temu, początkowo koncentrując się na produkcji kartonów z tektury falistej z zadrukiem i bez. W ciągu kilku lat Plupak rozszerzył swoją ofertę o kapsle termokurczliwe, co wiązało się ze zmianą lokalizacji.

W tym czasie przedsiębiorstwo miało własną jednostkę celno-skarbową oraz zatrudniało pracowników z niepełnosprawnościami, co pozwoliło na uzyskanie statusu zakładu pracy chronionej. W związku z planowanym zagospodarowaniem terenów w Poznaniu na potrzeby inwestycji deweloperskich zakład przeniósł się w okolice Poznania. W 2010 roku Plupak zaczął wytwarzanie rękawów termokurczliwych, plomb oraz osłon, jednocześnie rezygnując z produkcji opakowań kartonowych.

Przełomowe momenty w historii Plupak Sp z oo

W 2015 roku firma doświadczyła poważnego wyzwania, kiedy to doszło do pożaru hali produkcyjnej. Pomimo tego Plupak nie zrezygnował z działalności, przenosząc produkcję do Poznania. Kontynuując produkcję kapsli, rękawów, worków etykiet i plomb termokurczliwych firma zdołała utrzymać swoją pozycję na rynku, zarówno krajowym, jak i zagranicznym, z 15% udziałem w eksporcie.
Dzisiaj Plupak Sp. z o.o. jest uznawany za jednego z czołowych producentów materiałów termokurczliwych w Polsce. Firma nieustannie dąży do doskonalenia swoich produktów i usług, aby sprostać oczekiwaniom klientów i utrzymać wysoki standard jakości, za który jest ceniona.