Plupak sp. z o.o.

Kapturki termokurczliwe – dlaczego są ważne?

Sposobów na ozdabianie butelek jest wiele, a każdy z nich ma zarówno pewne zalety, jak i wady. Jeśli jednak szukasz metody taniej i gwarantującej jednocześnie możliwie najwyższą estetykę, powinieneś rozważyć wykorzystywanie kapturków termokurczliwych. Mają charakter ozdobny, jednak pełnią również wiele innych funkcji, które sprawiają, że warto rozważyć ich stosowanie. Jesteś ciekaw, dlaczego są ważne i co sprawia, że powinieneś umieszczać je na szyjkach szklanych lub plastikowych butelek? W artykule na pytania te odpowiadają pracownicy naszej firmy Plupak specjalizującej się w produkcji kapsli z materiałów termokurczliwych – zapraszamy do lektury!

Czym są kapturki termokurczliwe?

W ogromnym skrócie są to kapsle wykonane ze specjalnej folii, która kurczy się po poddaniu jej działaniu wysokiej temperatury. Odpowiednio ogrzania perfekcyjnie dopasowuje się do szyjki każdej butelki, w tym nawet wtedy, gdy ma ona bardzo nietypowy kształt. Nałożone w ten sposób kapturki po ostygnięciu zachowują przybrany wcześniej kształt. Są przy tym bardzo wytrzymałe i cechują się niepodatnością na działanie wilgoci oraz promieniowania UV.

Do czego służą kapturki termokurczliwe?

Ich główną funkcją jest zdobienie szyjek butelek. Stosowanie kapturków termokurczliwych to praktyczny i jednocześnie relatywnie niedrogi sposób na wyróżnienie produktów pośród konkurencji. Łatwo dopasować je do potrzeb, gdyż kapsle tego rodzaju można przygotować m.in. w formie:

  • kolorowej lub bezbarwnej,
  • z dowolnymi nadrukami,
  • z dodatkowym zabezpieczeniem w postaci folii holograficznej (cold stamping lub tłoczenie na gorąco).

Co ważne, kapturki termokurczliwe dostępne są w formie zarówno z główką, jak i bez niej (przez otwór widać korek lub nakrętkę butelki). Możliwości ich personalizacji są więc ogromne, jednak powodów, dla których warto je stosować i są one ważne, dla firm sprzedających produkty w takich opakowaniach, jest więcej.

Dlaczego kapturki termokurczliwe są ważne? Poznaj ich dodatkowe funkcje!

Z punktu widzenia klienta kupującego napoje w butelkach obecność takiego kapturka jest gwarancją, że produkt jest fabrycznie zamknięty i nikt nie próbował go otworzyć. Odkręcenie nakrętki czy wyjęcie korka wymaga bowiem fizycznego uszkodzenia folii termokurczliwej. Jednocześnie w przypadku napojów alkoholowych element ten pełni funkcję zabezpieczenia znaku akcyzowego.

Firmy wykorzystujące kapturki termokurczliwe cenią sobie je również za skuteczne maskowanie pewnych niedoskonałości procesu rozlewania napoju do butelek. Uniemożliwiają one bowiem sprawdzenie poziomu płynu w środku, który często minimalnie różni się zależnie od partii produkcyjnej.

Jak przebiega proces aplikacji kapturków termokurczliwych?

Prostota aplikacji tych materiałów na butelki to kolejna ich zaleta. Firmy zajmujące się rzemieślniczą produkcją różnych napojów, często robią to ręcznie i proces ten zajmuje bardzo niewiele czasu. Wystarczy nałożyć kapturek na szyjkę, a następnie podgrzać go np. z wykorzystaniem opalarki czy poprzez zanurzenie w gorącej wodzie.

Z kolei w dużych zakładach zajmujących się produkcją na skalę masową, powszechnie wykorzystuje się specjalistyczne maszyny, które całkowicie automatyzują proces aplikacji korków termokurczliwych. Ponieważ jest on prosty, wiąże się z relatywnie niskimi kosztami, co czyni go bardzo opłacalnym.

Spersonalizuj i zamów wysokiej jakości kapturki termokurczliwe od producenta Plupak!

Jeśli do tej pory wahałeś się, czy warto stosować na szyjkach butelek takie materiały, lektura powyższego artykułu z pewnością rozwiała Twoje wątpliwości. Teraz pozostaje Ci jedynie zamówić kapturki termokurczliwe i w tym celu najlepiej zgłoś się do naszej firmy! Mamy ogromne doświadczenie w produkcji takich korków, które w pełni dopasowujemy do potrzeb zamawiających. Możesz dowolnie je spersonalizować zarówno pod kątem wyglądu (w tym zdobień), jak i wielkości. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat tych produktów i złożyć zamówienie – gwarantujemy pełną satysfakcję z jakości naszych kapturków termokurczliwych!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *