Plupak sp. z o.o.

Plomby termokurczliwe – dlaczego warto je stosować?

Producenci mają dziś wiele możliwości zabezpieczania opakowań swoich wyrobów przed przypadkowym otwarciem w transporcie czy przez niepowołane osoby. Od lat w tym celu stosuje się m.in. specjalne naklejki, które przy próbie odklejenia ulegają trwałemu uszkodzeniu, jednak od pewnego czasu coraz większą popularnością cieszą się plomby termokurczliwe. W firmie Plupak zajmujemy się ich produkcją, oferując możliwość dopasowania tych produktów do potrzeb m.in. pod kątem wymiarów oraz umieszczonej na nich grafiki. Jeśli wahasz się nad ich zakupem, sprawdź już teraz, dlaczego warto je stosować!

Czym jest plomba termokurczliwa i jaką może mieć formę?

Produkt ten, określany również mianem zamknięcia gwarancyjnego, wykonany jest z folii (zależnie od wersji PCV, OPS, PET PLA lub HYBRID), która kurczy się pod wpływem wysokiej temperatury. Nałożony na dowolny element, idealnie dopasuje się do niego kształtem po podgrzaniu i pozostaje w takiej formie. Dzięki temu znajdując się np. na górnej części szyjki butelki, uniemożliwi odkręcenie nakrętki czy wyciągnięcie korka bez jej fizycznego uszkodzenia.

Tego typu plomby mogą służyć wyłącznie do zabezpieczania opakowań przed otwarciem. Jednak istnieje również możliwość połączenia ich z etykietą termokurczliwą, dzięki czemu dodatkowo umożliwiają one estetyczne znakowanie produktów. Rozwiązanie to powszechnie stosuje się m.in. na butelkach, słoikach oraz różnego rodzaju tubkach.

Dlaczego warto stosować plomby termokurczliwe?

Niezwykle skuteczna ochrona produktów przed nieuprawnionym otwarciem to oczywiście główna korzyść ze stosowania takiej folii. Jednak warto stosować plomby termokurczliwe również z wielu innych powodów.

Cieszą się one ogromną popularnością, gdyż:

  • można je zakładać na praktycznie dowolny rodzaj materiału niezależnie od kształtu wykonanego z niego elementu,
  • są one odporne na wilgoć, promieniowanie UV i warunki atmosferyczne,
  • ich aplikacja jest prosta, szybka i tania – umożliwia optymalizację kosztów pakowania produktów,
  • dzięki możliwości nanoszenia na nie dowolnych grafik mogą pełnić wiele dodatkowych funkcji – np. ozdobną lub informacyjną.

Z powyższych powodów termokurczliwe plomby znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach. Powszechnie korzystają z nich m.in. firmy specjalizujące się w produkcji artykułów spożywczych, farmaceutycznych oraz kosmetycznych.

Plomby termokurczliwe są popularne również w branżach technicznych

Akcesoria te coraz częściej stosuje się zarówno do zabezpieczania produktów, jak i różnych kluczowych elementów technicznych. Chętnie korzystają z nich firmy specjalizujące się w sprzedaży butli z gazem – aplikują plomby na zaworach. Stosują je także serwisanci zajmujący się wykonywaniem prac konserwacyjnych i naprawczych m.in. w instalacjach gazowych oraz wodociągowych. Zakładają termokurczliwe zabezpieczenia na kluczowych elementach w celu udzielenia gwarancji na wykonane usługi.

Skorzystaj z oferty Plupak i zamów dopasowane do potrzeb plomby termokurczliwe!

Jak widzisz, aplikowanie tych zabezpieczeń niesie za sobą wiele korzyści i jeśli zdecydowałeś się je stosować, skorzystaj z oferty naszej firmy Plupak! Mamy wieloletnie doświadczenie w produkcji różnych artykułów z folii termokurczliwej, w tym zamknięć gwarancyjnych. Możemy wykonać je w każdej formie i ozdobić wskazaną grafiką czy nanieść na ich powierzchnię dowolne informacje. Stosujemy najwyższej jakości materiały, gwarantując ponadprzeciętną wytrzymałość plomb. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub korzystając z formularza na stronie internetowej i już dziś złóż zamówienie!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *