Plupak sp. z o.o.

5 powodów, dla których warto stosować etykiety termokurczliwe

Coraz więcej firm z bardzo różnorodnych branż decyduje się znakować opakowania swoich produktów z wykorzystaniem tzw. materiałów shrink sleeve. To etykiety termokurczliwe, które powszechnie cenione są zarówno za estetyczny wygląd, jak i bardzo przystępną cenę. Jednak to zaledwie parę z wielu powodów sprawiających, że cieszą się one tak dużą popularnością. W artykule wymieniamy 5 kolejnych, które powinny zachęcić Cię do tego, aby również ich używać – poznaj je już teraz!

Jak znakuje się opakowania koszulkami termokurczliwymi?

Ich aplikacja jest wyjątkowo prosta, co wynika z faktu, że wykonuje się je z materiałów, które pod wpływem ciepła zaczynają się kurczyć. Koszulka termokurczliwa jest dociętym na odpowiednią długość rękawem. Po nałożeniu jej na opakowanie wystarczy ją podgrzać, aby obkurczyła się i perfekcyjnie dopasowała do jego kształtu. Na stałe zachowuje taką formę, zdobiąc produkt i będąc nośnikiem najważniejszych, związanych z nim informacji – np. opis składu.

Co ważne, materiały shrink sleeve można nakładać na opakowania ręcznie lub metodami przemysłowymi z wykorzystaniem maszyn automatyzujących ten proces. W efekcie znajdują one zastosowanie zarówno w dużych zakładach produkcyjnych, jak i małych firmach rzemieślniczych wytwarzających produkty na niewielką skalę.

Na jakie opakowania przeznaczone są koszulki termokurczliwe?

Materiały te służą przede wszystkim do znakowania butelek (szklanych oraz plastikowych) i puszek niezależnie od ich wielkości. Koszulki termokurczliwe są więc powszechnie wykorzystywane przez firmy specjalizujące się w produkcji różnych płynów. Świetnie sprawdzają się one m.in. w branży:

  • spożywczej,
  • chemicznej,
  • kosmetycznej,
  • motoryzacyjnej.

Co należy dodać, materiały shrink sleeve mogą pełnić funkcję etykiety i jednocześnie zabezpieczenia przed nieuprawnionym otwarciem opakowania. Są również prostym w użyciu i tanim akcesorium do tworzenia tzw. multipaków, czyli zgrupowanych produktów sprzedawanych w takiej formie w związku z różnymi promocjami.

5 powodów, które powinny zachęcić Cię do stosowania etykiet termokurczliwych

Obniżenie kosztów pakowania produktów, wynikające z niskiej ceny materiałów shrink sleeve oraz prostoty ich aplikacji to dopiero początek korzyści wynikających ze stosowania tego rozwiązania. Powodów, dla których warto znakować opakowania etykietami termokurczliwymi, jest więcej, a 5 z nich jest szczególnie istotnych.

  1. Mnóstwo przestrzeni na oznaczenie produktu – koszulka może znajdować się na powierzchni nawet całej butelki lub puszki, co pozwala w pełni wykorzystać jej przestrzeń (można umieszczać na nich m.in. rozbudowane grafiki, logotypy oraz informacje ważne dla klientów).
  2. Wyjątkowa wszechstronność – termokurczliwe właściwości tych materiałów sprawiają, że dokładnie pokryją one opakowania o nawet bardzo skomplikowanych kształtach.
  3. Uniwersalność – tego typu etykiety można założyć na każdą puszkę oraz butelkę, niezależnie od tego, jakiej jest wielkości oraz z czego została wykonana.
  4. Ponadprzeciętna trwałość – w porównaniu do klasycznych etykiet papierowych odpowiedniki termokurczliwe są niepodatne na wilgoć i promieniowanie UV, a do tego cechują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz są nieścieralne.
  5. Szerokie możliwości personalizacji – etykiety termokurczliwe można wykonać w dowolnym kolorze (w tym przeźroczyste) oraz ozdobić różnymi technikami (np. nadruk lub wytłaczanie na zimno).

Zamów spersonalizowane etykiety termokurczliwe od producenta Plupak!

Korzystając z tego rozwiązania łatwo i niskim kosztem podniesiesz estetykę opakowań swoich produktów, budując pozytywny wizerunek firmy. Jeśli chcesz zacząć ich używać, już dziś zapoznaj się z naszą ofertą – w Plupak od wielu lat zajmujemy się produkcją wysokiej jakości etykiet termokurczliwych. Wykonujemy je z solidnych materiałów, dzięki czemu cechują się one ponadprzeciętną trwałością. Do tego oferujemy szerokie możliwości personalizacji tych produktów zarówno pod kątem wielkości, jak i wyglądu, dlatego z łatwością dopasujesz je do własnych potrzeb.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *