Plupak sp. z o.o.

Foliowanie termokurczliwe – jakie produkty można foliować w ten sposób?

Od wielu lat różnego rodzaju folie termokurczliwe są powszechnie wykorzystywane do znakowania butelek oraz puszek. Jednak materiały te doskonale sprawdzają się również do zabezpieczania produktów. Oprócz łatwości ich aplikacji mają wiele innych zalet, dlatego cieszą się ogromną popularnością i są wykorzystywane przez firmy z różnych branż. Jednak jakie konkretnie produkty można nimi foliować? Odpowiedź znajdziesz w artykule – sprawdź, co najczęściej zabezpiecza się foliami termokurczliwymi!

Poznaj najważniejsze zalety folii termokurczliwej

Łatwość aplikacji tych materiałów wynika m.in. z tego, że kurczą się one w relatywnie niskiej temperaturze – zwykle już od około 80°C. Tym samym przy niewielkich nakładach finansowych można pokrywać folią termokurczliwą, nawet bardzo duże rzeczy mając pewność, że doskonale dopasują się one do ich kształtu. Jednak foliowanie produktów cieszy się dużą popularnością również z innych powodów.

Używana w tym procesie folia jest bowiem:

 • relatywnie cienka, dzięki czemu ma znikomy wpływ na podniesienie masy zapakowanej rzeczy,
 • wyjątkowo wytrzymała, odporna na promieniowanie UV oraz wilgoć, a znajdujące się na niej wydruki są niepodatne na ścieranie,
 • niedroga w produkcji,
 • gładka i błyszcząca co podnosi estetykę zafoliowanych produktów.

Jakie są rodzaje folii termokurczliwej do pakowania produktów?

Materiały te zazwyczaj są transparentne, gdyż umożliwiają one dokładnie obejrzenie produktu pomimo tego, że jest on szczelnie zapakowany. Jednak można je także produkować w różnych kolorach, w tym ozdabiać dowolnymi grafikami.

Biorąc pod uwagę rodzaje folii termokurczliwych, do najpopularniejszych należy zaliczyć:

 • rękawy oraz półrękawy,
 • worki foliowe,
 • etykiety dekoracyjne powszechnie wykorzystywane przede wszystkim w branży kosmetycznej, chemicznej oraz alkoholowej,
 • plomby gwarancyjne – służą do ochrony produktów przed ich otwarciem (wymaga to rozerwania folii, dlatego nie da się zatuszować ingerencji w opakowanie).

Jakie produkty można foliować?

Materiały te znajdują zdecydowanie największe zastosowanie w branży spożywczej, co wynika z dwóch głównych powodów. Po pierwsze nie wchodzą one w reakcję z żywnością, co potwierdzone jest atestem PZH, jakim objęte są folie termokurczliwe. Po drugie foliowanie doskonale zabezpiecza produkty spożywcze i sprawia, że dłużej zachowują one świeżość.

Oprócz tego proces ten wykorzystuje się do pakowania m.in.:

 • produktów kosmetycznych,
 • drobnych artykułów gospodarstwa domowego,
 • zabawek,
 • urządzeń elektronicznych,
 • części samochodowych,
 • artykułów medycznych wymagających przechowywania w sterylnych warunkach.

Folię termokurczliwą używa się także do pakowania rzeczy wielkogabarytowych

Choć w tym przypadku rozwiązania tego nie stosuje się na skalę masową, tak często foliowanie stanowi najlepszy sposób na bezpieczne zapakowanie rzeczy wielkogabarytowych. Głównym celem zazwyczaj jest ochrona produktów w czasie transportu. Rozwiązanie to stosuje się podczas przewozu np. mebli – foliując je razem z paletą, na której są ustawione, ogranicza się ryzyko ich zsunięcia w trakcie przewozu czy przeładunku. Na podobne zasadzie zabezpiecza się m.in. materiały budowlane czy wielkogabarytowe elementy maszyn i pojazdów.

Zamów spersonalizowane folie termokurczliwe od producenta Plupak!

Jeśli więc chcesz znacząco poprawić estetykę pakowania swoich produktów i jednocześnie skutecznie zabezpieczyć je przed różnymi niekorzystnymi czynnikami, foliowanie ich będzie doskonałym rozwiązaniem. Zastanawiasz się, gdzie kupić dobrej jakości folie termokurczliwe, które w szerokim zakresie spersonalizujesz pod własne potrzeby? Zapoznaj się z ofertą doświadczonego producenta Plupak – wytwarzamy najwyższej jakości materiały do foliowania, w tym rękawy oraz półrękawy o praktycznie dowolnych rozmiarach. Możemy wykonać je w wielu kolorach oraz nanieść na nie nadruki realizując każdy dostarczony projekt graficzny. Skontaktuj się z nami już dziś, aby poznać szczegóły oferty i złożyć zamówienie na folie termokurczliwe – gwarantujemy sprawną jego realizację!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *